Auto na Ślub
Triumph (The Gray Lady)
ARYSTOKRACJA WŚRÓD SAMOCHODÓW
To arcydzieło sztuki designerskiej jest dziełem łączącym tradycję z nowoczesnością. Z jednej strony drewno i konserwatywna linia lat trzydziestych. Z drugiej aluminiowe nadwozie i linie \"razor edge\", zwiastujące nadejście nowej ery nadwozi. No i ten silnik! Ten sam, który montowany był jeszcze kolejne dwie dekady w wozach sportowych tej marki. Ilość chromów i ekskluzywnych dodatków stawiały ten wóz w czołówce światowej. Budowany jedynie na jednej linii w Coventry, był i jest bardzo rzadkim okazem. Samochód był światkiem koronacji Elżbiety II, brał udział w wielu wydarzeniach udokumentowanych galerią badges z przodu auta.
Trudno jest opisać wrażenia towarzyszące podróży tym autem. Uniesienie, zachwyt przechodniów. Zapach muzeum i starej biblioteki. Blichtr i wygoda babcinej kanapy. Gdyby to wszystko razem mogło mieć odpowiednik słowny to byłby to TRIUMPH.
.
Jako ciekawostkę można podać, że zbudowany jest z zapasów blachy aluminiowej, z której budowano myśliwce Spitfire. Skończyła się wojna, zamówienia na samoloty się skończyły, a cały zapas wykupiła Standard-Triumph LTD.


Auto na Ślub

e-mail: jerzy.janicki@wp.pl

Copyright 2011 Auto na Ślub & INTERIA.PL